Výzva

Potřebuje naše tělo cukr?

Spotřeba bílého rafinovaného cukru je v ČR bohužel enormní - průměrně kolem 40 kg za rok na obyvatele. Je pravda, že naše tělo cukr potřebuje; jen je důležité vybrat nějaký pomalu vstřebatelný.

Výzva

Cukr jako droga

Cukr působí na mozek podobně jako kokain. Zní to šíleně? Je to šílené.

Výzva

Může přemíra cukru škodit mozku?

Mozek potřebuje neustálý přísun glukózy, kterou si bere z krve. Hladinu glukózy můžeme cíleně ovlivňovat stravou.

Výzva

Který cukr jíst? Ten pomalý!

Strava bohatá na rychlé cukry je také rychlou cestou k cukrovce 2. typu. Mnohem výhodnější je pro naše zdraví konzumace cukrů pomalých. Které to jsou a jak je poznáme?

Čím sladit, pokud vůbec sladit?

Cukry a sladidla nás lákají v mnoha podobách a každá z nich s sebou nese určitá zdravotní rizika. Jsou alternativní cukry zdravější? Jaké je jejich složení a vliv na zdraví?

Chia pudink slazený banánem

S chia pudinkem přestávají platit řeči o tom, že ráno nestíhám snídat. Večer si během chvilky vše promíchám a ráno hned snídám. Ovocem nešetřím a (rostlinná) mléka střídám. Co říkáte?

Cukr ve vědě

Kuchař Jamie Oliver vyrazil před deseti lety do základních škol a rozjel velkou revoluci. O tom, jak probíhala a jestli k něčemu byla, mluví on sám na mezinárodní konferenci TED.

Cukr a mozek - shrnutí

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management