3 rychlé podzimní tipy pro podporu imunity:
Samozřejmostí by měl být častý pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu, který výrazně zvyšuje počet i aktivitu buněk zodpovědných za dobrou imunitu. Když se nehýbete, obranyschopnost klesá. Kdo je odolný vůči chladu a rychlým změnám počasí, je odolný i vůči nejrůznějším nemocem z nachlazení.
Tím rozhodně není myšleno, že se bez jakékoli přípravy svléknete a půjdete si zaplavat do Vltavy. Správné otužování má své zásady. Pro začátek může stačit střídání teplé a studené sprchy, která zlepšuje krevní oběh, a připravuje tělo na změny teplot při přechodu z vytopených místností do vnějšího prostředí. Podobně na tělo působí saunování - z těla se vyloučí mnohé škodlivé látky, které zatěžují imunitní systém a brání mu tak účinně bojovat proti mikrobům.
Důležité je i správné větrání a topení v místnosti. Ideální teplota v bytě se má pohybovat kolem 20 stupňů. Na spaní dokonce ještě o pár stupňů méně.
Denně bychom měli spát cca 6-8 hodin. Spánek ale není jen o počtu naspaných hodin, ale především o jeho kvalitě. Když dobře a kvalitně spíme, náš obranný systém má mnohem méně práce a velmi dobře zvládá regenerovat. Při nedostatku spánku je tomu naopak. Imunita oslabuje a snižuje svou výkonnost.
Výzva: Otužujte se
Správné otužování má své zásady. Pro začátek může stačit střídání teplé a studené sprchy, která zlepšuje krevní oběh, a připravuje tělo na změny teplot při přechodu z vytopených místností do vnějšího prostředí. Podobně na tělo působí saunování - z těla se vyloučí mnohé škodlivé látky, které zatěžují imunitní systém a brání mu tak účinně bojovat proti mikrobům.
Začněte se sprchou - střídejte teplou a studenou vodu - zkuste vydržet alespoň týden. Možná budete chtít pokračovat? Podrobnosti hledejte v samostatném článku "Otužování".
Nebo zavolejte na číslo: 739 634 050
Přihlášením se na portál souhlasíte se zpracováním vaší emailové adresy provozovatelem v rozsahu popsaném v Podmínkách.