Metoda Wima Hofa - jak na to

Jak začít s otužováním? Prvním krokem je dýchání. Dále následuje práce s myslí a pohybová aktivita pro rozproudění tepla po celém těle.

 Wim Hof, také známy jako Sněžný Muž (The IceMan), pokořil 26 světových rekordů včetně uběhnutí celého maratonu 45 km (bez předchozího tréningu), v oblasti za polárním kruhem v teplotách kolem -15 C. Přijde vám to málo? Wim při tom na sobě neměl nic než šortky, a celou vzdálenost uběhl bez bot, naboso. A aby se neřeklo, uběhl maraton i v poušti, opět jen v šortkách (tentokrát měl boty), aniž by vypil jedinou kapku vody. Když se ho ve svém pořadu Joe Rogan zeptal jestli dodržoval nějaký zvláštní pitný režim, aby se víc hydratoval, odpověděl Wim že před výkonem vypil dvě kafe.

Dokonce vyšplhal do výšky zhruba 7 km na Mount Everest (8848 mnm) pouze v šortkách (kde ho zastihla sněžná bouře) a v kontrolovaném výzkumu si nechal do těla vpravit endotoxin, aby dokázal, že je schopen na povel ovládat svůj imunitní systém. Poprvé v historii vědy se tedy prokázalo v kontrolovaném experimentu, že je možné vědomou myslí ovlivňovat imunitní systém. To bylo do té doby považováno za nemožné. Wim tehdy zpochybnil naše vědecké poznání v oblasti lidské fyziologie.

Nejzajímavější na Wimu Hofovi však je, že začal jako úplně obyčejný chlapík, který objevil vlastní způsob jak probudit tyto “kouzelné síly” siddhi, jako dříve zmíněný jogín Yogananda. Wim tvrdí, že jeho cvičení se může naučit každý, a že jsme jeho pomocí schopni odstranit celou škálu chronických problému, kterými západní společnost trpí, a na které mají naše léky jen malou účinnost.  Wim Hofova Metoda je pro nás dnes důležitější, než kdy dřív.

Předtím, než se vrhnete do ledového rybníku byste se měli připravit. Začínáme dýcháním. 

Teď je na řadě mysl a pohyb:

 

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management