Pokud si chcete zapamatovat zajímavý moment, nefoťte si ho

Detox si můžeme dát i od neustálého focení.

Používáte ještě foťák? Pokud se o focení nezajímáte hlouběji, tak pravděpodobně ne. Každý máme v kapse telefon s foťákem, kterým můžeme zachycovat cokoliv od banalit až po narození dítěte.

Foťák v telefonu často využíváme i jako poznámkový blok, fotíme si třeba, kde jsme nechali auto nebo obal knížky, kterou si chceme přečíst. Nicméně, neustále focení má negativní dopady na naši paměť, jak ukázal výzkum Fairfield University ve Spojených státech. Osoby, které si fotili objekty v muzeu si jich pamatovali málo a zároveň si nebyli schopni vybavit tolik detailů. 

Ve zkratce, pokud si fotíte situaci nebo předmět, váš mozek se při tom moc nezapojuje. V telefonu i v počítači máme tisíce fotek, ale upřímně, kdy jste si je naposledy procházeli?

Zkuste si tedy udělat i fotografický detox, případně přistupovat alespoň nějakou dobu k focení tak, jako by bylo na film :)

 

Zdroj: https://ideas.ted.com/if-you-really-want-to-remember-a-moment-try-not-to-take-a-photo/

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management