3 cviky pro tělo i mozek

Vyzkoušejte tři snadné způsoby, jak si udržovat tělo i mozek v kondici.

Výzva

Jaký postoj taková nálada

Prožíváme-li nějakou silnou emoci, tělo ji obvykle následuje a nastaví se podle ní. A propojení tělesné a emoční úrovně funguje i v opačném směru .

Držení těla a rozumný pohyb - shrnutí

Výzva

Držení těla a dýchání

Dýchání je přirozená funkce těla, na kterou většinou ani nemyslíme. Vše se děje automaticky, pod dohledem centrální nervové soustavy.

Hluboký stabilizační systém

Hluboký stabilizační systém trupu a páteře (HSS) jsou svaly, které se podílejí na udržení našeho trupu vůči gravitaci. Jediná chvíle, kdy se HSS sám vypíná je, když ležíme na zádech. Jinak pracuje neustále.

Výzva

Správné sezení je výzva

Nic naplat, lidské tělo potřebuje pohyb. Žádné sebevíc dokonalé sezení pohyb nenahradí. Ale jak si sednout, abychom si neubližovali? Pojďte to vyzkoušet.

Běh

Běh, jako sportovní aktivita, má celou řadu nesporných výhod. V masově provozované podobě kondičního vytrvalostního běhu se jedná o aerobní cvičení rozvíjející obecnou vytrvalost, posilující rovnoměrně hlavní velké svalové skupiny a v neposlední řadě hojně vyplavující endorfiny při pohybu na čerstvém vzduchu.

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE A STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
MICROLEARNING MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje základy dlouhodobě vysokého výkonu. Zjistěte více na našem webu.