Emoční inteligence - jak jste na tom?

Když se poprvé objevil termín emoční inteligence, přišlo se současně na zajímavou věc – průměrně inteligentní lidé mohou mít vyšší emoční inteligenci (EQ) než lidé nadprůměrně inteligentní (ti s vysokým IQ). Tento objev nekompromisně naboural dosavadní předpoklad, že vysoké IQ je jediným zdrojem úspěchu.

Výzva

Jak fungují emoce

Slovo emoce je odvozené z latinského výrazu exmovére, který v překladu znamená pohyb. A pohyb ledacos napovídá o emocích a jejich základní funkci.

Co jsou emoce a jak vznikají

Hněv, radost, smutek, strach, ale i lítost jsou emoce, které jsou každodenní součástí lidského života. Je to zvláštní druh zážitků, jakési „pohnutí mysli“, které v nás vzbuzuje příjemné či nepříjemné pocity a přináší v různých formách určitou dávku vzrušení.

Výzva

Jak na emoce

Patří emoce do prostředí byznysu a do světa práce? To je samozřejmě lichá otázka - protože bez ohledu na odpověď či naše přání tam prostě jsou.

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management