Fyzická cvičení pro zvládání stresu

Stres, který nemáme možnost z těla správným způsobem vybít, nám v těle hromadí napětí a vytváří energetické bloky. Výsledkem je ztuhlost, únava, bolesti a dysfunkční pohybové stereotypy. Co s tím? Rozhýbejte to.

Stres a spánek

Večerní převalování v posteli, noční buzení i nechtěné vstávání časně nad ránem. Přechodná nespavost způsobená nadměrným stresem asi potkala už každého z nás. Ne vždy ale musí náročné období odskákat zrovna naše klidné spaní. Jak na to?

Jak poznám, že jsem ve stresu?

Nepříjemné pocity spojené se stresem známe asi všichni. Bolest hlavy, roztěkanost, ztuhlá záda… Každý “máme to své”. Možná jsou ale i jemnější signály, které nás můžou včas upozornit, že začínáme být v psychické nepohodě. Které to jsou?

Jak stres ovlivňuje naše tělo

Všudypřítomný stres nám už natolik zevšedněl, že ho vnímáme jako přirozenou součást našich životů. Co se ale během stresu děje uvnitř našeho těla? A k čemu nám taková znalost může být užitečná?

Výzva

Tělo ve stresu

Tělo nemáme jen pro transport hlavy. Je to naše (doslova) opora pro mentální výkonnost, továrna na energii, vysílač i úložiště emocí.

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management