Výzva

Všímavostí k lepší koncentraci

V dnešní zrychlené a informacemi přehlcené době bude stále více platit paradox, že abychom mohli zrychlovat a zvládat větší zátěž, budeme se potřebovat učit vědomě zpomalit.

Výzva

Všímavost a autopilot

Stalo se vám někdy, že jste zapnuli počítač, abyste poslali jeden určitý email, zaujaly vás však jiné emaily, na které jste začali odpovídat, a za hodinu jste najednou museli odcházet na schůzku, aniž byste původně zamýšlený email napsali? Nejspíš jste "zapli režim autopilot".

Jíte všímavě?

Konzumace jídla je často jedním velkým automatickým procesem. Je to sice proces, kterým můžeme nasytit všechny naše smysly, ale my velmi často jíme příliš rychle, aniž bychom věnovali jídlu jakoukoli pozornost.

Všímavost v reálném životě

Ať už děláte cokoliv, všímavost je vždy na dosah, stačí se jen nadechnout a vydechnout a plně zaměřit pozornost na to, co právě teď děláte.

Kde se vzala všímavost?

Všímavost (mindfulness) je schopnost nezaujatě zaznamenávat psychické a tělesné fenomény prožívané v přítomném okamžiku, schopnost být duchem přítomný tady a teď.

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE A STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
MICROLEARNING MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje základy dlouhodobě vysokého výkonu. Zjistěte více na našem webu.